• +48-600-071-901
  • kontakt@manual-med.pl

Udział w II Międzynarodowym Sympozjum Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł

Udział w II Międzynarodowym Sympozjum Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł

Wykłady i warsztaty z najnowszych metod diagnostyki, oraz leczenia. Świerzych i przeciążeniowych urazów tkanek miękkich oraz złamań zmęczeniowych w sporcie.

Trzewne manipulacje w zastosowanym podejściu fizjologicznym

Szkolenie z zastosowania założeń pozwalających ujrzeć człowieka jako całość. Poprzez holistyczne podejście oraz sposób myślenia można odnaleźć zaburzenia w organizmie pacjenta o których on sam nie jest świadomy. Przedstawienie anatomii, fizjologii i neurologii, a raczej zależności między każdym układem pozwala zobaczyć nowy całościowy obraz. Integracja fizjologii, neurologii, odżywiania oraz suplementów ortomolekularnych, pozwala dotrzeć łatwiej do poprawy stanu organizmu.

 

Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization

Szkolenie z zakresu leczenia zaburzeń oraz stanów patologicznych w obrębie mięśni oraz powięzi przy pomocy narzędzi wykonanych ze stali chirurgicznej. Doskonała metoda diagnozowania zaburzeń i skutecznego leczenia obszarów, wykazujących cechy zwłóknienia tkanki miękkiej lub chronicznego zapalenia. Metoda ta świetnie sprawdza się u sportowców oraz osób z dużą masą mięśniową.

Strukturalna praca z ciałem w oparciu o taśmy anatomiczne Toma Myers’a

Łączy umiejętności z zakresu terapii manualnej z polem terapii strukturalnej, wykorzystującej wyjątkowe, nowo odkryte właściwości tkanek powięziowych. Powięź jako struktura biologiczna odgrywa istotną rolę w podtrzymywaniu, postawie i stabilności. Poprzez świadomą ocenę i manipulowanie wzorcami powięziowymi można na dobre zmienić wiele przewlekłych wzorców napięcia mięśniowego spowodowanego przez statyczne pozycje w których dochodzi do przeciążenia. Dotyczy to głównie osób spędzających wiele czasu w tych samych pozycjach.

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

Terapia CranioSacralna znana także jako czaszkowo-krzyżowa, to jedna z metod terapii manualnej. Jej charakterystyczną cechą jest delikatność. Terapeuta wykorzystuje podczas pracy nacisk z siłą jedynie 5 gramów. Używając tej formy rechabilitacji, terapeuta wpływa na układ czaszkowo-krzyżowy, a tym samym na funkcję układu nerwowego, mięśniowego, powięziowego, kostnego, endokrynologicznego, pokarmowego, oddechowego, limfatycznego… Dlatego ten rodzaj leczenia skierowany jest do pacjentów cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości. Terapia Czaszkowo-Krzyżowa uaktywnia oraz wzmacnia mechanizmy samonaprawcze organizmu, dlatego może być stosowana niezależnie od wieku i stanu Pacjenta.

Szkolenie medyczne z zakresu zastosowania i obsługi fali uderzeniowej.

DRY NEEDLING – Suche igłowanie

Metoda leczenia polegająca na likwidacji punktów spustowych przy pomocy igieł do akupunktury. Punkt spustowy (trigger point) jest charakterystycznym i diagnostycznym objawem, który zaburza pracę mięśnia oraz powoduje ból mogący rzutować do odległych obszarów. Wiele schorzeń takich jak np. pseudo zespoły korzeniowe, migreny, zamrożony bark, czy łokieć tenisisty bądź golfisty mogą być wywołane przez punkty spustowe połączone z zaburzeniem pracy mięśniopowięzi. Objawy są typowe dla tych schorzeń, natomiast przyczyna znajduje się w brzuścu mięśnia. Nakłucie punktów spustowych powoduje ich szybką likwidacje, przywraca prawidłową funkcje mięśnia oraz zakres ruchu. Także taka terapia powoduje zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym, głównie w obszarach odpowiedzialnych za radzenie sobie ze stresem i wypoczynek. Przez co po zabiegu poprawia się jakość snu, oraz zmniejsza napięcie mięśniowe związane ze stresem. Metoda leczenia bardzo popularna w śród sportowców, ale znajduje także zastosowanie u osób przeciążonych statyczną pracą oraz prowadzących mało aktywny tryb życia.

Ortopedyczna Terapia Manualna (OMT)

Zajmuje się dysfunkcjami w układzie kostnym oraz mięśniowym. Jest to kierunek specjalizacji zawodowej wewnątrz fizjoterapii. Częścią OMT są manualne mobilizacje stawów oraz tkanki mięśniowej i układu nerwowego. Badanie oraz leczenie ułożone jest w pewien ścisły schemat, który ma na celu poprawę zdrowia pacjenta. Zastosowanie w tej metodzie mają głownie techniki uśmierzające ból. Zwiększające ruchomość tkanek miękkich poprzez wykonywanie różnych form masażu. Poprawę zakresu ruchów stawów oraz nerwów obwodowych, jak również zmniejszenia ruchomości w hipermobilnych stawach. Także w celu kompleksowości leczenia udzielany jest instruktaż ćwiczeń dla pacjenta do samodzielnego wykonywania w domu

Osteopatyczne manipulacje stawów kręgosłupa w oparciu o koncepcję prof. Hartman’a

Polegają na wykonaniu bardzo krótkiego i szybkiego impulsu w określonym kierunku, który prowadzi do słyszalnego „kliknięcia” oraz odruchowego zmniejszenia spazmu mięśniowego w obrębie stawu oraz tkankach powiązanych z nim neurologicznie, dzięki czemu zwiększa się zakres i jakość ruchu w stawie oraz zmniejsza się intensywność dolegliwości bólowych. Techniki krótkodźwigniowe są unikalnym sposobem manipulowania stawów, gdyż wykorzystują barierę wielokomponentową, znajdującą się w pośredniej, bezpiecznej pozycji płaszczyzn stawowych względem siebie. Oznacza to, iż impuls manipulacyjny nie obciąża tkanek okołostawowych, gdyż nie wykracza poza fizjologiczny zakres ruchomości stawu.

Kompleks Barkowy

Szkolenie wyjaśniające wiele sprzeczności, przekazujące gruntowną wiedzę praktyczną i teoretyczną, opierając się na badaniach naukowych i wieloletniej praktyce prof. Lewis’a. Celem szkolenia, było rozszerzenie i zapoznanie się z najnowszymi wynikami badań naukowych w zakresie wpływu postawy i dysbalansów mięśniowych na patologie barku. Rozszerzenia umiejętności tworzenia kompleksowych strategii badania oraz leczenia. Zapoznanie się z najnowszymi sposobami badań obrazowych kompleksu barkowego – w oparciu o badania naukowe. Zapoznanie się z najnowszymi faktami naukowymi, wyjaśniającymi przyczyny patologii, sposoby badania i postępowania.