• +48-600-071-901
 • kontakt@manual-med.pl

MASAŻE

Masaż terapeutyczny kręgosłupa czy każdej innej części ciała wykorzystuje przede wszystkim bodźce mechaniczne. Wywoływane są one zazwyczaj poprzez ręce masażysty, stosuje się także odpowiednie aparaty i urządzenia do masażu. Masaż wpływa na stan krążenia ogólnego, poprawia i wzmaga znacznie dopływ produktów odżywczych oraz przyspiesza usuwanie zbędnych produktów przemiany materii z tkanek. W ten sposób warunki pracy mięśni polepszają się. Masaże, które wykonuję w gabinecie Manual-Med w Ząbkach, wpływają również korzystnie na pracę serca, umożliwiając lepszy przepływ krwi i limfy. Z tego względu bardzo dobrze sprawdzają się jako element rehabilitacji, ale też regeneracji po uprawianiu sportu.

Rodzaje masażu:

Masaż Klasyczny

Masaż klasyczny kręgosłupa to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

Masaż Leczniczy

Oparty jest na technikach masażu klasycznego. Głównym celem jest leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez ukierunkowane działania na zmienione chorobowo okolicę. Połączony jest z elementami terapii manualnej. Każdy taki masaż może być poprzedzany zabiegami fizykalnymi np. naświetlaniem lampą Solux czy okładami kompresem rozgrzewającym. Masaże lecznicze mogą być też wykonywane z użyciem środków wspomagających zabieg np. różnego rodzaju maści leczniczych działających przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozgrzewająco.

Masaż Relaksacyjny

Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Celem masażu relaksacyjnego kręgosłupa czy innej partii ciała jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało.

Masaż Bańką Chińska

Bańki chińskie są specjalną odmianą baniek próżniowych, wytworzonych z gumy. Tworzywo sztuczne pozwala na przystawienie ich w prawie w każdym miejscu, bez względu na kształt powierzchni. Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry. Masaż przy wykorzystaniu baniek chińskich usuwa sklejenia między tkankowe, co ma w pływ na wiele schorzeń ortopedycznych. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Tego rodzaju masaż ma też nieograniczoną moc w kuracji antycellulitowej. Poza wyżej wymienionymi właściwościami zabieg doskonale relaksuje i uspokaja.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny inaczej zwany masażem uciskowym znajduje zastosowanie we wszystkich jednostkach chorobowych, w których dochodzi do upośledzenia układu limfatycznego, co objawia się rozległymi obrzękami. Charakterystyczne dla tego typu zabiegu są bezbolesne i bardzo spokojnie wykonywane ruchy, które mają na celu przepchnięcie zalegającej chłonki w kierunku serca. Następnie nadmiar płynów zostanie przetransportowany wraz z krwią do nerek i usunięty z organizmu.

Masaż Kobido

Kobido to japoński masaż twarzy zapewniający długotrwałe efekty liftingu jakie trudno uzyskać przy pomocy innych metod. Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną formą odmłodzenia twarzy. Pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie i pozbycie się stresu.

Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców, działaniem na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni.  Jest to najbardziej zaawansowana technicznie forma Japońskiego masażu o największej liczbie i najbardziej złożonych technik manualnych.

Cały rytuał składa się z kilku etapów:

 1. Masaż Tkanek Głębokich
 2. Relaks
 3. Oczyszczenie – drenaż
 4. Lifting
 5. Energetyzacja

Efekty Masażu Kobido

 • Niweluje napięcie mięśniowe, które powoduję zmarszczki mimiczne
 • Zmniejsza efekty starzenia się skóry
 • Głęboka praca na strukturach mięśni
 • Stymuluje metabolizm komórkowy, co przyczynia się do szybkiej regeneracji mięśni
 • Oczyszcza skórę usuwając toksyny i martwe komórki
 • Stymuluje produkcję składników skóry