• +48-600-071-901
  • kontakt@manual-med.pl

Rehabilitacja

Choroby kręgosłupa, stawów i kończyn potrafią bardzo wyraźnie dawać się we znaki. W łagodzeniu towarzyszących im objawów bardzo dobrze sprawdza się rehabilitacja, którą proponuje gabinet Manual-Med w Ząbkach.

Każda wizyta trwa około 45 minut i polega na przeprowadzeniu wywiadu z Pacjentem, połączonego z badaniem klinicznym stawu lub stawów zajętych procesem chorobowym. Następnie zakładana jest karta Pacjenta w celu monitorowania przebiegu terapii. Badanie kliniczne polega na przeprowadzeniu specjalistycznych testów, a następnie przy obecności objawów wskaźnikowych, sposobu zachowania się bólu i anatomii palpacyjnej dążę do postawienia właściwej diagnozy przyczyny powstania dolegliwości bólowych.

Dopiero właściwa diagnoza i obraz kliniczny wpływa na wybór odpowiednich technik leczenia oraz określenie długości trwania terapii. Właściwie postawiona diagnoza jest kluczem do uzyskania szybkich efektów terapii w krótkim czasie. Aby potwierdzić hipotezę wynikającą z badania klinicznego, proszę o przyniesienie badań obrazowych (RTG, USG, Rezonans itp.). Na rehabilitację do gabinetu Manual-Med zapraszam w szczególności pacjentów z Ząbek, Zielonki i okolic, którzy zmagają się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, miednicy, kończyn oraz stawów.

 

TRENING INERCYJNY

USG W GABINECIE FIZJOTERAPII

MASAŻE

KINESIOTAPING

FALA UDERZENIOWA

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE